Skąd biorę siłę i energię?

siłą

To pytanie słyszę bardzo często:) Także dziś poruszę ten temat, a więc czym się wspomagam, żeby mieć energię.

Czasami mam takie dni kiedy mam tzw. „zjazdy energetyczne” 🙂 Pewnie rodzice, którzy mają małe dzieci dokładanie wiedzą, o co chodzi. Mówię o tych nocach, kiedy śpi się 2,3h lub mniej, a w dzień nie możesz odespać bo jest tysiące innych ważniejszych rzeczy na głowie. Wtedy przychodzi mi na pomoc zwiększona dawka kofeiny w postaci ziołowej herbaty yerba mate i oczywiście kawy.

 

yerba

 

Herbata yerba mate ma rewelacyjne właściwości pobudzające, zwiększa odporność organizmu na wysiłek fizyczny i umysłowy, niweluje senność i zmęczenie, a także redukuje stres. Zawiera dużo witamin i minerałów. Ma również właściwości odchudzające, a także oczyszcza krew z toksyn. Na mnie działa rewelacyjnie.

Sam proces parzenia yerba mate może wydawać się trochę skomplikowany, ale tu znajdziecie dokładne informację jak to robić http://czajnikowy.pl/4811,parzenie-yerba-mate/

Najważniejsze jest to, żeby jej nie mieszać podczas zaparzania i temperatura zaparzania. Nie powinno się zalewać jej wrzątkiem, tylko gorącą wodą w temp. 70-80 stopni.

Kobiety w ciąży i matki karmiące nie powinny pić yerba mate. Osoby, które z różnych powodów zdrowotnych nie mogą nadużywać kofeiny, także powinny jej unikać.

kawaz mlekie

Kawa również mi pomaga, to pewnego rodzaju urozmaiceniem dla mojej diety. Po prostu bardzo ją lubię i picie jej sprawia mi ogromną przyjemność. Choć staram się nie przekraczać 2 filiżanek dziennie, ponieważ wypita w nadmiarze powoduje u mnie nerwowość, rozdrażnienie i skurcze-to jest efekt tego, że wypłukuje magnez z organizmu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii home. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Skąd biorę siłę i energię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *