Motywacja

ANIA BIEANIE

Kilka słów na temat tego co mnie motywuję do pracy nad swoim ciałem.

Pierwszą rzeczą którą postanowiłam zrobić to zaplanować co chce osiągnąć- czyli np. zgubienie 20kg. Nie zakładałam konkretnego czasu- jeśli się nie uda osiągnąć celu w zaplanowanym czasie to prowadzi do frustracji i późniejszej niechęci.

Kolejną ważnym elementem było zaplanowanie tego jak mam się odżywiać. Czyli jem w miarę regularne zdrowe posiłki. Nie skupiam się na tym ile co ma kalorii, tylko zwracam uwagę głównie na wartości odżywcze w poszczególnych posiłkach.

Ważnym elementem podczas odchudzania jest pozytywne nastawienie. Zaprogramowanie się na osiągnięcie efektu. Czyli wmawiałam sobie, że za kilka miesięcy będę nosić rozmiar 36. Albo za kilka miesięcy będę mieć takie ciało jakie mi się podoba, bo to zależy tylko i wyłącznie ode mnie.

Konsekwencja w swoich działaniach, kolejny bardzo ważny element. Nawet jeśli czasami ulegam pokusie, to nie znaczy, że się poddam i przestanę się pilnować. Regularne ćwiczenia bardzo motywują, wręcz uzależniają. Dzięki temu od razu widzimy jak z każdym dniem ciało staje się zdrowsze i silniejsze, mamy więcej energii. Podczas biegania słucham ulubionej muzyki, co dodatkowo mnie odpręża i mobilizuje do wyjścia. Zakładam sobie realne plany, np. dziś przebiegnę 5km, kolejnym razem 6km itd. Nie mówię, że muszę poćwiczyć bo się odchudzam, tylko idę sobie pobiegać bo chce się odprężyć, odstresować, lubię wysiłek fizyczny, lubię się zmęczyć. Staram się nie robić dłuższych przerw między treningami niż 3 dni. Bo po takim czasie jest naprawdę ciężko zebrać się do działania.

Bardzo motywowały mnie również zdjęcia pięknych kobiecych ciał (i podkreślę tu, że jestem hetero:)) Mam wśród swoich znajomych wiele pięknych kobiet w różnym wieku, które mają idealne ciała. Więc czy dwudziesto- kilkuletnia kobieta nie może tego osiągnąć? Może jeśli tylko zechce!  W Polsce jest tyle ładnych kobiet, dużo częściej zdarza mi się obejrzeć na ulicy za piękną kobietą niż przystojnym mężczyzną:) Wy też tak macie? Tacy ludzie bardzo motywują, a szczególnie Ci, którzy schudli. Więc jeśli ktoś mógł to czemu ja nie?

Efekty- to chyba najbardziej motywuje. Kiedy widzisz jak zmienia się Twoje ciało to jest najlepsza nagroda i motywacja do dalszej pracy.

Mówiłam najbliższym o swoich planach- wtedy trudniej jest zrezygnować i poddać się. Miałam wsparcie ze strony, męża, który postanowił dołączyć do mnie i razem się odchudzać. Wspierali mnie znajomi, rodzina. Założyłam bloga, na którym dzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z powrotem do formy.  To wszystko dodaje skrzydeł. Dostaję dużo pozytywnych maili, miłych słów, nawet od zupełnie nieznanych mi osób.  Chciałbym za to wszystkim BARDZO PODZIĘKOWAĆ!!! To jest naprawdę baaardzo motywujące.

„ Bo jeżeli czegoś naprawdę chcesz to znajdziesz sposób, jeżeli nie to znajdziesz powód”

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii home. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *