Dzień Mamy

SONY DSC

Bycie matką to niesamowite szczęście i miłość od pierwszego spojrzenia. Pamiętasz to uczucie kiedy położyli Ci Twoje nowonarodzone dziecko na piersi? To tak jakbyś dostała najpiękniejszy prezent jaki mogłabyś sobie wymarzyć. 

Bycie matką to radość z pierwszego kroku, czy z usłyszanych słów Kocham Cię Mamo.

Ale to także walka ze zmęczeniem, histeriami dziecka czy wiecznym niewyspaniem-tylko czy to ma znaczenie?

Moje spojrzenie na świat, na rolę dobrego rodzica zmieniła pewna historia, która przydarzyła się naszemu przyjacielowi. Odnośnie tego jaką Matka spełnia ważną rolę w życiu dziecka. Jak jest mu potrzebna w momencie, kiedy stawia pierwsze kroki jak i wtedy, kiedy jej dziecko jest w największym bagnie. Opiszę ją Wam w kilku zdaniach.

Nasz przyjaciel Krzysiek zakochał się z wzajemnością w cudownej Ani. Nie widzieli świata po za sobą. Zakochani obiecali sobie, ze będą razem do końca życia. Jaka była ich radość kiedy dowiedzieli się, że zostaną rodzicami. Pamiętasz to uczucie? Radości, przerażenia, podniecenia…

Pewnego dnia do Ani przyszła koleżanka. Po wizycie Ania postanowiła odprowadzić ją na autobus. Poszły na przystanek. Krzysiek chciał zrobić jej niespodziankę i wyszedł po swoją dziewczynę. Był już po drugiej stronie ulicy. Nagle zobaczył jak rozpędzony, pijany kierowca wjeżdża w przystanek pełen ludzi. Krzysiek pobiegł tak szybko jak mógł. Ania po chwili zmarła mu na rękach razem z Piotrusiem, który miał się urodzić za trzy tygodnie.

Krzysiek w jednej chwili stracił wszystko co miał najcenniejsze. Miłość, dziecko, sens życia.

Żeby zapomnieć zaczął pić, brać narkotyki, zadawał się z nieodpowiednimi ludźmi, którzy staczali go na samo dno. Chciał umrzeć, ale nie mógł.

Osiem lat potrzebował na to, żeby wyjść z tego bagna.

I to Matka była przy nim, kiedy był naćpany, pijany, kiedy szukał zemsty. To dzięki swojej Matce wyszedł z najgorszego bagna w jakim może znaleźć się człowiek. To ona spała przy nim i pilnowała go kiedy był na głodzie narkotykowym. To ona zmusiła go do chodzenia na terapię.  To ona patrzyła jak sprzedaję wszystko żeby mieć na narkotyki i alkohol. To ona słuchała obelg na swój temat. Ona cierpiała i płakała razem z nim.

 To dzięki niej on teraz żyje znowu jest szczęśliwy i zakochany.

Bo Matka daje życie i oddaje się na całe życie swoim dzieciom. Rola Matki jest naprawdę wielka zarówno wtedy, kiedy dziecko uczy się chodzić, jak i wtedy kiedy pragnie się podnieść z wielkiego życiowego dołka.

To co nam Krzysio zawsze powtarza przekaże też Wam. Cieszcie się i kochajcie tak jak by to były ostanie chwile w Waszym życiu. Nie zaprzątajcie sobie głów tak naprawdę mało ważnymi problemami. Cieszcie się, że macie siebie, rodzinę.

SONY DSC

Ten wpis został opublikowany w kategorii beauty, home. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *