Anoreksja

anorexia1

Dzisiejszy post kieruje do wszystkich osób, które próbują chudnąć głodząc się. Znałam kiedyś dziewczynę, która walczyła ze swoją wagą w ten właśnie sposób. Teraz, dzięki blogowi poznałam już kolejne. Piękne dziewczyny, które mają ogromne problemy z akceptacją swojego ciała. Niskie poczucie własnej wartości doprowadza do tego, że jedząc liść sałaty dziennie próbują stać się idealne.

Wychudzone do granic możliwości ciało nadal wydaje im się grube. Kiedy ze znajomymi zwracaliśmy uwagę koleżance, żeby już przestała się odchudzać, bo jest przeraźliwie chuda, słyszeliśmy odpowiedź „Przecież nadal jestem gruba”. A z drugiej strony widzieliśmy uśmiech na twarzy, że ktoś zauważył, że schudła. Mnie to przerażało, osoba o wzroście 170cm, a waga ok 40kg. Co trzeba, żeby osoby cierpiące na anoreksje zauważyły jak wyniszczają swoje ciało. Brak siły, wypadające włosy, bóle brzucha, depresja, zatrzymanie miesiączki i wiele innych objawów mogących doprowadzić do śmierci.

Do czego to zaburzenie odżywiania prowadzi? Do późniejszych problemów ze zdrowiem i efektu jojo. Bardzo ciężko jest wyleczyć się z tej choroby. Jeśli zauważycie w swoim otoczeniu kogoś, kto ma tego typu problemy z odżywianiem, to warto jest udać się po pomoc do psychoterapeuty.

Odchudzanie nie tak powinno wyglądać. To powinna być przyjemność. A w tym pomagają smaczne, pełnowartościowe, regularne posiłki i ćwiczenia fizyczne.

Poniżej kilka zdjęć jak wygląda ciało osoby chorej i dla porównania prowadzącej zdrowy styl życia:

anorexia 3 anorexia1 anorexia4

anorexia5

fot. źródło http://blogs.plos.org/mindthebrain/2014/01/16/cognitive-behavior-psychodynamic-therapy-better-routine-care-anorexia/

anorexia3

fot. źródło http://irinamas.wordpress.com/2013/02/15/healthy-living-against-anorexia-6/

fit1 fitnes2

Ten wpis został opublikowany w kategorii beauty, home. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Anoreksja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *